ייעוץ משפטי

מתן ייעוץ משפטי

אני שמח לבשרכם כי במהלך עונת המשחקים 2010-11, נפתרו עשרות בעיות של חברי איגוד המאמנים אשר נזקקו לייעוץ משפטי,הכוונה וסיוע, ובכך נשמרו זכויותיהם הכספיות והסוציאליות של מאמני הכדורגל כעובדים מן המניין.

פעילותיי כיועמ"ש למימוש זכויותיו של מאמן הכדורגל נחלו הצלחה גדולה, ומאמנים רבים "זכו" לקבל פיצוי כספי בלתי מבוטל עבור בעיות שוטפות שונות מול קבוצות הכדורגל.

להלן מס' מועט של סוגיות אשר הגיעו לשולחני כיועמ"ש איגוד מאמני הכדורגל בישראל ונפתרו בהצלחה (מובן כי שמות המאמנים לא נחשפים מפאת צנעת הפרט ) :

מאמן קבוצת נערים בקבוצה קטנה בצפון זכה לפיצוי לאחר שהובטח לו לאמן את קבוצת הנוער והאגודה חזרה בה מההסכם  – המאמן קיבל פיצוי כספי בלתי מבוטל.
מאמן קבוצת ילדים במועדון קטן שקיבל הודעה על סיום דרכו במועדון ללא תשלום פיצויי פיטורין – עם התערבות היועמ"ש קיבל פיצויי פיטורין על כל שנות עבודתו במועדון.
מאמן קבוצת בוגרים בצפון שתבע את קבוצתו שהתפרקה בסמוך לבוררות – קיבל את אגרת הבוררות חזרה.
מאמן קבוצת נערים במועדון גדול במרכז קיבל הבטחה בע"פ לאמן קבוצת נערים, לבסוף הקבוצה התחרטה ולא העסיקה אותו – המאמן קיבל פיצוי כספי בלתי מבוטל מהמועדון.
מאמן קבוצה בכירה בליגה לאומית שקבוצתו סירבה לשלם לו מענק עליית ליגה – המאמן קיבל את מענק העלייה.
מאמן מחלקת נוער ממועדון קטן במרכז שלא קיבל כדין זכויות סוציאליות – המאמן קיבל מענק חד פעמי בסכום גבוה בסך כל הסכומים אשר היו חייבים לו.
מאמן בליגה בכירה שפוטר מבלי שקיבל פיצויי פיטורין – המאמן קיבל את כל סכום פיצויי הפיטורין.
מאמן בליגה גבוהה שלא קיבל שכר עבודה במהלך עונת המשחקים – המאמן קיבל את מלוא שכרו.
מאמן שוערים בליגה גבוהה שלא קיבל שכר עבודה – המאמן קיבל את שכרו.
מאמן בליגה גבוהה שפוטר והקבוצה השתמטה מתשלוםשכרו ופיצויים – המאמן קיבל את מלוא שכרו ע"פ חוזהו ופיצויי פיטורין.
בנוסף לאמור לעיל, להלן דגשים חשובים מאד אשר עשויים לחסוך נזקים עתידיים ועוגמת נפש רבה לציבור המאמנים אשר לעיתים בלתי הפיכים וזאת מתוך ניסיוני כיועמ"ש בפניות שלצערו לא היתה לי יכולת משפטית לסייע למאמנים שפנו לעזרה :לדרוש הסכם העסקה בכתב, הכולל את כל התנאים הסוציאלים המגיעים לעובד כחוק, לרבות, ימי חופשה, הבראה, ימי מחלה וכו'.
להימנע מלחתום על כתב ויתור/פשרה/סילוק לאגודה בטרם התייעצות עם עו"ד.
להימנע מסיכומים בעל פה עם אגודות ויו"ר קבוצות – לכל הפחות במידה ונעשו, לתעד כמה שאפשר סיכומים שנעשו, לרבות תאריכים, סכומים, אנשי קשר, וזאת באמצעות תיעוד באמצעות מכתב כוונות, מסרונים, עדויות וכיוצ"ב.
תיעוד כל חומר היחיס לתקופת העסקה של המאמן – לרבות חוזה העסקה, סיכומים בין הצדדים, אסמכתאות, תלושי שכר וכיוצ"ב.    
לשים לב כי כל תביעה בין מאמן למועדון עתיד להתברר במוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל – לכן, יש לשים לב שהתביעה לא נגועה בהתיישנות (18 חודשים, שתחילתם עם תום עונת המשחקים, שבה נוצרה עילת התביעה).
אבקשכם ציבור המאמנים היקר, לקחת לתשומת ליבכם דגשים אלו, ולהקדים בכך תרופה למכה.

הסוגיות הרשומות מעלה, הינן הסוגיות הנפוצות, אשר מצטרפות לעשרות מאמנים שקיבלו ייעוץ משפטי שוטף לרבות מכתבי התראה למועדונים (בוררות במקרה הצורך), ייעוץ משפטי בניסוח חוזה, ייעוץ משפטי בהתנהלות אגב פיטורים וכיוצ"ב – טיפול שהביא בסופו של יום לפתרון הבעיה.

ציבור המאמנים מוזמן לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, כאמור, יש לפנות לעו"ד רועי כהן באמצעות הפרטים הבאים : טלפון נייד :052-2648632 או באמצעות טופס צור קשר

אני שמח לומר לכם ידידיי ,חברי האיגוד שיש לכם כתובת ומקור לעזרה וסיוע ולבשר לכם שאשמח לעמוד לרשותכם ושירותכם בכל עת.

בברכת שנת ספורט מוצלחת ופורייה.

בכבוד רב,
עו"ד רועי כהן
יועמ"ש איגוד מאמני הכדורגל בישראל
צרו איתנו קשר:
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה