יום המאמן 27/12/2015

יום המאמן 27/12/2015

יום המאמן של שנת 2015 נערך ביום ראשון 27/12/2105 בגן-הקסום בשפיים והיה אחד הדברים המרגשים והיפים שכיבדו את ציבור המאמנים/מדריכים בשנים האחרונות, שבדרך כלל ציבור זה אינו זוכה לים של אהבה ופרגון אמיתי. יו"ר איגוד המאמנים רוני שניידר וחברי ההנהלה עבדו ללא ליאות בכדי לתכנן, לארגן ולבצע את הערב הזה. הרישום וההכנות שנעשו בצורה נפלאה בראשות מנהל האתר וחבר ההנהלה הרצל שושן ומזכירת האיגוד אלה סננס אשר ביום האירוע עצמו זכתה לעזרה מעובדת ההתאחדות קרן לינדנר מאגף הלוגיסטיקה וניהול מתקנים ובת-אל וביחד הדברים זרמו ללא דופי ברישום ובקבלת הפנים של המאמנים שבוצעו בצורה נפלאה.
חברי ועדת יום המאמן רוני שניידר, אלכס שפרינגר, קיקו רחמינוביץ, יוסי נעים מוועדת הביקורת וגליל גלסברג מאמן וותיק מאד מהצפון, עמלו ללא לאות בהכנת כל פרט ופרט בערב זה וביחד עם הצוות המוזכר מעלה בראשות הרצל שושן יצרו תלכיד עבודה משובח שהפיק אירוע נפלא. וכמו בכל עמותה טובה אי אפשר בלי היועץ המשפטי שתמך, ייעץ ועזר בארגון האירוע, עו"ד רועי כהן הבלתי נלאה שבנוסף לתפקיד שהוא ממלא באיגוד כיועצ"מ, הוא גם נשיא לשכת העצמאים והעסקים הקטנים (להב) ומישנה ליו"ר לשכת עורכי הדין בישראל עו"ד אפי נווה.
הכנס החל בברכות של מכובדים כמו ד"ר שפר ראש מנהל הספורט, מ"מ יו"ר ההתאחדות לכדורגל מר תמיר גילת, ח"כ זוהיר בהלול אשר כיבד אותנו בנוכחות מלאה וכן ברכת יו"ר איגוד המאמנים מר רוני שניידר.
ההרצאה המקצועית המאלפת הייתה גולת הכותרת של הערב והיא  הועברה ע"י פרופסור גרשון טננבאום מומחה עולמי בתחום קוגניטיביות וקבלת החלטות בזמני לחץ. מר טננבאום הביא את הידע מן העולם המדעי אל עולם הספורט הביצועי, איך להגיע להישגים בזמן אמת, זו הייתה המשימה בהרצאה. ברור שאי אפשר ב-50 דקות של הרצאה לעבור על עולם ומלואו אבל זו הייתה הזדמנות לפתוח את עיני ציבור המאמנים לדברים נוספים.
ציבור המאמנים כיבד בדקת דומייה את זכרו של המאמן ומורה הדרך של אנשים רבים מעולם הכדורגל - עמנואל שפר ז"ל ובהחלט היה זה רגע יפה של כבוד. הקהל מחא כפיים קצובות לזכרו במשך כדקה.
ואם בכבוד עסקינן אזי 25 המאמנים שנבחרו בקפידה על-ידי צוות יום המאמן, קיבלו כהוקרה שעון יפה ובו חרוט לוגו איגוד המאמנים, בהחלט מחווה נפלאה לראות את כל אותה חבורה וותיקה שכה תרמה לספורט בכלל ולכדורגל בפרט. ואם שכחנו מישהו או קיפחנו מישהו אזי בפעם הבאה נתקן את המעוות.
הפאנל המקצועי כלל את החבורה הנפלאה מתחום הכדורגל: מוטלה שפיגלר, רוני רוזנטל שהובא מאנגליה, הפרשן דני דבורין וח"כ זוהיר בהלול. היו"ר רוני שניידר הנחה את הפאנל ביד רמה וניווט את משתתפי הפאנל עם הידע המגוון והנצבר שלהם, לדון בחשיבותו של המאמן, בהצלחת הכדורגלן הצעיר והכדורגל בכלל, בהתוויית דרך לעבודה ודיסציפלינה. המסרים הרבים שהועברו היו חומר גלם נפלא לציבור המאמנים ובמיוחד לדור הצעיר של המאמנים – המאמנים הטובים יותר צריכים לאמן במחלקות נוער. מעמד המאמן ומשכורתו חייבים להשתפר ואז למאמן יהיה חשוב מאד שעבודתו תתבצע כהלכה. ח"כ זוהיר בהלול עוד התפלפל בנושאי המגזר שלדעתו אנחנו מחמיצים כישרונות רבים שיוכלו לצמוח שם ולעזור לנבחרות שלנו להצליח במישור הבינלאומי. תרומתם של חברי הפאנל הייתה נהדרת ולציבור המאמנים יש חומר למחשבה – לאן?
הרצל שושן חבר ההנהלה ומנהל האתר הציג בקצרה את אתר האיגוד המשודרג והוא למעשה הדור הבא של אתרי האינטרנט, דווח על הכלים שיהיו  למאמן לשכלל את יכולתו ועבודתו. אין ספק שהקטעים ההומוריסטיים שהועלו באתר בנושאי מעורבות והתערבות הורים הם אותנטיים ורלוונטיים והם חלק מהתמודדות של המאמן יום יום. ולבסוף לפי האמרה הנודעת: "הצבא צועד על קיבתו" כך גם ציבור המאמנים הגדול שמנה כ-275 מאמנים נהנה מארוחת ערב מצוינת ואנינת טעם.
לצערי הרבה רוב מאמני הליגות המקצועניות לא הטריחו את עצמם לכבד את האירוע הנפלא הזה, היו גם מאמנים/מדריכים שנרשמו והבטיחו את הגעתם ובפועל לא הגיעו וההפסד כולו שלהם.
אני לוקח את הדברים הטובים שהיו בערב נפלא זה וכאלה היו רבים. אני כיו"ר איגוד המאמנים ובשם חברי ההנהלה, מודים בפעם נוספת לאיסר רביץ על הצילומים, לאלה מזכירת האיגוד, קרן ובת-אל שעסקו ברישום ובארגון, לחברי וועדת יום המאמן: אלכס שפרינגר, קיקו רחמינוביץ, יוסי נעים חבר וועדת הביקורת, גליל גלסברג, חברי ההנהלה האחרים: הרצל שושן ובני שלום ושאר חברי ההנהלה והאחרון חביב המאמן הצעיר שי נעים. שאפו גדול !!! כבוד למאמנים. !!!
נ.ב – התקבלו מספר תגובות חיוביות מחלק מהאמנים הוותיקים שנכחו באירוע כמו זאב זלצר, אמציה לבקוביץ, רחביה רוזנבאום, גליל גלסברג, ברגיג, ד"ר זאגר שהינו מאמן ורופא הנבחרות, אלי רוזן אריק בנאדו, ירון הוכנבויים, ויקו חדד, שמעון הדרי  ועוד רבים וטובים אחרים.
צרו איתנו קשר:
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה